Doradca PiS: w rozmowach ekspertów dot. prawa gospodarczego zgoda w 95 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-10-2005, 14:24

W rozmowach ekspertów PiS i PO zajmujących się prawem gospodarczym poziom zgodności sięga 95 proc. - powiedział w środę doradca PiS ds. gospodarczych Adam Pawłowicz, który brał udział w zakończonych już rozmowach zespołu uzgadniającego kwestie prawa gospodarczego i prywatyzacji.

W rozmowach ekspertów PiS i PO zajmujących się prawem gospodarczym poziom zgodności sięga 95 proc. - powiedział w środę doradca PiS ds. gospodarczych Adam Pawłowicz, który brał udział w zakończonych już rozmowach zespołu uzgadniającego kwestie prawa gospodarczego i prywatyzacji.

    Pawłowicz uczestniczył w debacie "Nowa Polska Gospodarka - najbliższe cztery lata", zorganizowanej w środę w Warszawie przez bank NORD/LB Polska.

    Pawłowicz dodał, że występuje też duża zgodność poglądów PiS i PO w kwestii prywatyzacji, a rozbieżności dotyczą skali, tempa i kierunków strategicznych prywatyzacji.

    "Mam głębokie przekonanie, że jeśli do zawiązania tej koalicji nie dojdzie, to nie z powodu różnic dotyczących gospodarki" - powiedział Pawłowicz.

    Dodał, że jego zespół określił osiem celów gospodarczych dla przyszłego rządu, a wśród nich eliminację barier gospodarczych, w tym przeregulowania, zbędnych druków, pomoc dla mikroprzedsiębiorstw i nową kodyfikację podatkową przewidującą załatwianie spraw przez przedsiębiorcę w jednym okienku w urzędzie gminy.

    Kolejny uzgodniony obszar to deregulacja przepisów i przyjęcie zasady, że przyjmowane są minimalne, a nie maksymalne wymogi UE. Nowy rząd miałby pod tym kątem przejrzeć obowiązujące akty prawne - powiedział Pawłowicz.

    Kolejny postulat to reforma sądownictwa gospodarczego, uproszczenie prawa. PiS chce też nadzoru Ministerstwa Sprawiedliwości nad wymiarem sprawiedliwości, na co nie zgadza się PO. Pawłowicz zapewnił jednak, że PiS chce nadzoru administracyjnego, a nie politycznego. Zmiany miałyby też dotyczyć ustawy o zamówieniach publicznych, wktórej eksperci chcieliby wprowadzić zmiany pozwalające na rozpoczynanie inwestycji przed rozpatrzeniem protestów konkurentów w przetargu przez sąd i umożliwienie stosowania rekompensat w przypadku wygrania protestu zamiast np. wstrzymania inwestycji.

    Kolejne propozycje ekspertów PO i PiS dotyczą zmian w tworzeniu planów zagospodarowania przestrzennego, by łatwiej można było przygotowywać inwestycje.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane