Doradco, zawiadom o polisie

[IWA]
opublikowano: 28-02-2012, 00:00

PODATKI

Jutro jest ostatni dzień na złożenie przez doradców podatkowych oświadczenia o zawarciu umowy ubezpieczenia OC — przypomina Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP).

Niewywiązanie się z tego obowiązku będzie stanowiło naruszeniestatutu izby, która ponadto skieruje sprawę do rzecznika dyscyplinarnego.

Oświadczeń nie muszą składać osoby, które uzyskały polisy za pośrednictwem KIDP. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności doradztwa podatkowego wynika z ustawy o tym doradztwie.

Obowiązek ten ciąży na doradcach podatkowych wykonujących zawód we własnym imieniu i na własny rachunek oraz w formie spółek niemających osobowości prawnej, a także na podmiotach zatrudniających doradców podatkowych.

Doradca, który nie dopełni tego obowiązku, nie może wykonywać swoich czynności doradczych. Obowiązek jest kontrolowany przez ministra finansów i KIDP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [IWA]

Polecane