Dostawca Biedronki produkuje w Radomsku

opublikowano: 21-01-2019, 22:00

Ontex, belgijski producent materiałów higieny osobistej, uruchomił zakład w Radomsku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dotychczas firma zainwestowała 26 mln EUR w fabrykę o powierzchni 26 tys. mkw. z jedną linią produkcyjną — pieluch pod marką Dada. W najbliższych latach moce wzrosną do czterech linii, a do 2020 r. zatrudnienie zwiększy się z 70 do 170 osób. Ontex jest piątym pod względem wielkości producentem materiałów higienicznych na świecie i największym w Europie. Radomski zakład jest 20. w grupie. Produkcja będzie trafiać do Polski i regionu. Głównym klientem firmy w Polsce jest Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Dotychczas polski rynek Ontex zaopatrywał z zakładu w Czechach — największego w grupie, zatrudniającego 850 osób, wytwarzającego produkty pielęgnacyjne dla dzieci, higieniczne kobiet oraz pieluchy dla dorosłych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy