Dostawca ryb do Lidla zbankrutował

opublikowano: 15-03-2018, 15:18
aktualizacja: 15-03-2018, 15:20

Product Trade Center Germany (PTC Germany), dostawca mrożonych ryb i owoców morza do sieci dyskontów Aldi i Lidl, wystapił o ogłoszenie upadłości do sądu w Krefeld, poinformował Undercurrent News.

Założona w grudniu 2009 roku spółka była krytykowana w branży za zbyt szybki wzrost i buńczuczne prognozy. W ostatnim raporcie z 2016 roku PTC Germany chwalił się wzrostem obrotów o 49 proc. do 131,12 mln EUR. Zysk wynosił wówczas 4,26 mln EUR i był ponad dwukrotnie większy niż rok wcześniej.

Zobacz więcej

Sławomir Zabicki

PTC Germany ma siedzibę w Kemper, a zakłady w Bremerhaven, a także Polsce, Serbii, Ukrainie i Turcji.

Syndyk  Jan-Philipp Hoos powiedział, że niewypłacalność dotyczy tylko podmiotu niemieckiego, a nie działalności przetwórczej w wymienionych wcześniej krajach. Poinformował, że zamierza do maja sprzedać spółkę.

Na swojej stronie internetowej PTC Germany informuje, że współnależący do niego polski zakład przerabia głównie atlantyckiego łososia. Zatrudnienie określono na 400-800 ludzi. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, undercurrentnews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu