Dostawy iPhone’ów w Chinach spadły o 20 proc.

opublikowano: 11-02-2019, 07:30

W ostatnim kwartale ubiegłego roku dostawy iPhone’ów w Chinach spadły o 20 proc., szacują analitycy IDC. Oznacza to dwukrotnie większą zniżkę niż zanotował cały rynek.

Według IDC, dostawy smartfonów spadły w Chinach w ostatnim kwartale ubiegłego roku o 9,7 proc. Powodem jest spowolnienie gospodarcze. W przypadku iPhone’ów przyczyniło się do spadku wydłużenie okresu wymiany aparatów przez klientów, a także wysoka cena najnowszych modeli smartfonów Apple.

Najlepiej na tle rynku wyglądał w ostatnim kwartale 2018 roku Huawei, który zwiększył dostawy o 23,3 proc. Kolejne miejsca zajęły Oppo i Vivo, a Apple było czwarte. Piąte pod względem dostaw Xiaomi zanotowało ich spadek o 35 proc., co tłumaczono korektą zapasów i wewnętrzną restrukturyzacją.

- Krajowy rynek smartfonów w 2019 roku nie wygląda zbyt optymistycznie - powiedział Wang Xi, analityk IDC. – Telefony 5G wciąż stanowią bardzo małą część rynku. Jesteśmy jeszcze daleko od tego, jak zaczną na nim dominować – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy