Dotacje na innowacje w rolnictwie

opublikowano: 03-09-2020, 22:00

Już za kilka dni przedsiębiorcy będą mogli powalczyć o granty na innowacje w sektorze rolno-spożywczym.

Dotacje pochodzą z konkursu „Agrotech”. To kolejny nabór tematyczny w szybkiej ścieżce (poddziałanie 1.1.1 programu Inteligentny Rozwój).

Do podziału między wnioskodawców jest 100 mln zł. O granty będą mogły ubiegać się MŚP, duże firmy, a także konsorcja składające się z przedsiębiorców i jednostek naukowych. Jakie przedsięwzięcia mogą liczyć na dofinansowanie? Muszą być nowatorskie przynajmniej na poziomie krajowym. Inny warunek to konieczność wdrożenia innowacyjnych pomysłów na rynek. Co ważne, projekty muszą być prowadzone w regionach słabiej rozwiniętych, czyli poza województwem mazowieckim. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Jego dyrektor, dr inż. Wojciech Kamieniecki, mówi, że projekty mogą dotyczyć np. digitalizacji rolnictwa, zaawansowanej automatyki i robotyki czy rozwiązań smart fields.

— Szybka ścieżka „Agrotech” ma stymulować projekty B+R właśnie w takich nowatorskich dziedzinach — podkreśla dyrektor NCBR.

Dotacje pokryją koszty prowadzenia badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i przedwdrożeniowych. Obowiązkowym elementem projektów powinny być eksperymentalne prace rozwojowe.

WAŻNA DATA:

10.09 Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.1 POIR. Nabór zakończy się 6 listopada.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.ncbr.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane