Dotacje na inwestycje wodno-ściekowe

opublikowano: 03-11-2020, 22:00

Za kilka tygodni przedsiębiorcy z województwa warmińsko- -mazurskiego będą mogli ubiegać się o granty na budowę i modernizację oczyszczalni ścieków.

Dotacje pochodzą z działania 5.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego („Gospodarka wodno-ściekowa”). Do podziału między wnioskodawców jest ok. 13 mln zł. O dofinansowanie mogą starać się także przedstawiciele samorządów i podmioty świadczące usługi wodno-ściekowe.

Granty sfinansują projekty związane z budową, rozbudową lub modernizacją oczyszczalni ścieków, a także instalacji związanych z gospodarką osadami ściekowymi. Beneficjenci będą mogli liczyć na wsparcie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Kościuszki 89/91. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na lipiec 2021 r.

WAŻNA DATA:

1.12 - od tego dnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie z działania 5.2 RPO WiM. Nabór zakończy się 28 grudnia.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.warmia.mazury.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane