Dotacje na nowy start

opublikowano: 09-09-2020, 22:00

Granty pomogą przedsiębiorcom, którzy ponieśli porażkę, rozpocząć inną działalność gospodarczą. Na program „Nowy start” (działanie 2.21 PO WER) składają się cztery przedsięwzięcia.

Celem pierwszego projektu pod nazwą „Akademia pozytywnej zmiany” jest pomoc przedstawicielom biznesu w powrocie na rynek. Uczestnicy projektu powinni wykorzystać do tego swoje dotychczasowe doświadczenia biznesowe. Nabór do akademii kończy się 30 czerwca 2021 r. Kolejny projekt to „Profesjonalny start”, który potrwa do 31 grudnia 2021 r. W tym przedsięwzięciu może wziąć udział 200 przedstawicieli MŚP. Będą nabywać umiejętności związane z prowadzeniem firmy i zarządzaniem nią.

Trzeci projekt pod nazwą „Nowy start — nowe perspektywy”, jest skierowany do 400 pracowników MŚP z całej Polski, z których 140 mają stanowić kobiety. Szkolenia będą dotyczyły prowadzenia działalnościgospodarczej i strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem. Natomiast wsparcie w projekcie „Ster na cel” jest przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę w województwie mazowieckim, lubelskim lub łódzkim. Uczestnicy przedsięwzięcia przeanalizują przyczyny poniesionych wcześniej porażek i wyciągną z nich wnioski. Projekt zakończy się 31 grudnia 2022 r.

WAŻNA DATA:

30.06.2022 Do tego dnia będą trwały szkolenia w ramach projektu „Nowy start — nowe perspektywy”.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane