Dotacje na rozwój działów B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 07-05-2018, 22:00

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ogłosiłokonkurs z grantami dla przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć własne laboratoria lub unowocześnić sprzęt w już prowadzonych przez siebie centrach badawczo-rozwojowych.

Dotacje oferuje działanie 2.1 programu Inteligentny Rozwój („Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R”). — Zarówno mali, jak i duzi gracze będą mogli przeznaczyć dofinansowanie na pokrycie m.in. wydatków inwestycyjnych i związanych z usługami doradczymi, a także na zakup materiałów i produktów niezbędnych do realizacji projektu. Kluczem do sukcesu w konkursie jest agenda badawcza, czyli szczegółowy plan prac, jakie zostaną zrealizowane w trakcie trwania przedsięwzięcia i w okresie jego trwałości— mówi Bogusława Mazurek, dyrektor w dziale doradztwa biznesowego i zarządzania innowacjami Crido Taxand. Do podziału między wnioskodawców jest 350 mln zł. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych inwestycji wynosi 50 mln EUR.

Bogusława Mazurek podkreśla, że projekty powinny wpisywać się w jedną z krajowych inteligentnych specjalizacji. Premiowane będą przedsiębiorstwa będące członkami Krajowych Klastrów Kluczowych, a także mające wysoki stosunek nakładów na badania i rozwój do wydatków inwestycyjnych. Wnioskodawcy powinni wykazać się również współpracą z jednostkami naukowymi i wzrostem zatrudnienia personelu badawczego w swoich firmach. Inne kluczowe kryterium konkursu jest związane z przełomowym charakterem planowanych prac i z wpisywaniem się przedsięwzięcia w jedną z branż określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. © Ⓟ

WAŻNA DATA

28.05 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 2.1 POIR. Nabór zakończy się 6 lipca.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Dotacje na rozwój działów B+R