Dotacje na współpracę z nauką

Przedsiębiorcy z opolskiego mogą starać się o dofinansowanie na szkolenia i staże dla pracowników w jednostkach naukowych.

Kolejnej takiej szansy w najbliższych miesiącach na Opolszczyźnie już nie będzie — władze regionu ogłosiły tam konkurs, w którym można zdobyć dofinansowanie na projekty realizowane przez firmy razem z naukowcami. To wszystko w ramach naboru z poddziałania 8.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) — „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw”. W puli jest 3,7 mln zł. Unijne pieniądze można dostać na kilka rodzajów przedsięwzięć.

Pierwszy to staże i szkolenia praktyczne dla pracowników firm w jednostkach naukowych i odwrotnie — kadry naukowej w przedsiębiorstwach. Kolejny to zatrudnienie w mikro-, małych i średnich firmach wysoko wykwalifikowanego personelu. Dotacje można dostać też na inne formy współpracy, musi ona jednak prowadzić do wprowadzenia w życie innowacji lub transferu technologii. Każdy przedsiębiorca może złożyć najwyżej dwa wnioski o dofinansowanie. Maksymalna wartość projektu to milion złotych, a UE sfinansuje nawet do 100 proc. przedsięwzięcia.

7.01

Tego dnia o godz. 12 nabór wniosków zostanie zamknięty.

WIĘCEJ INFORMACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego Referat Europejskiego Funduszu Społecznego tel.: +77 54-16-630

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Dotacje na współpracę z nauką