Dotacje nie dla MSP

opublikowano: 29-07-2013, 00:00

Zainteresowanie funduszami unijnymi wśród firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw jest znikome. Wskazują na to również badania przeprowadzone przez Instytut Badań i Analiz oraz portal Firmy.net.

W latach 2007-13 projekty współfinansowane z pieniędzy strukturalnych realizowało tylko 17,6 proc. przedsiębiorstw. Eksperci przewidują, że jeszcze gorzej może być w kolejnej perspektywie finansowej (w latach 2014-20) — zainteresowanie dotacjami zadeklarowało jedynie 14,2 proc. przebadanych firm, choć spora grupa przedsiębiorców jest wciąż jeszcze niezdecydowana. Co ciekawe, bardziej aktywne w staraniach o dotacje z Unii Europejskiej mogą się okazać firmy z branż, które dotychczas niespecjalnie zabiegały o tego typu wsparcie, np. prawo (wzrost z 9,7 do 12,9 proc.), gastronomia (z 9,3 do 16,3 proc.), hobby i rozrywka (z 6,1 do 9,1 proc.), transport i spedycja (z 6,0 do 12 proc.) oraz nieruchomości (z 5,8 do 10,1 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Dotacje nie dla MSP