Dotacje zachęcą do udziału w przetargach

opublikowano: 01-10-2019, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomiła konkurs na dofinansowanie firm, które chcą przystąpić do przetargów publicznych.

Granty pochodzą z działania 2.2 programu Wiedza Edukacja Rozwój („Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw i budowy przewagi konkurencyjnej na rynku”). W puli jest 15 mln zł, a wnioski można składać do 15 października.

— Chcemy zachęcić przedsiębiorców do udziału w rynku zamówień publicznych. Dlatego uruchomiliśmy nabór dotacyjny dla przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy są zainteresowani poszerzeniem wiedzy dotyczącej krajowych zamówień — mówi Szymon Kurek, ekspert w departamencie rozwoju kadr w przedsiębiorstwach w PARP.

O dofinansowanie mogą wnioskować m.in. przedstawiciele biznesu, organizacje pracodawców i samorządu gospodarczego, a także podmioty działające na rzecz zatrudnienia i rozwoju gospodarczego. Wszyscy oni muszą posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i doradztwa z zakresu zamówień publicznych. PARP szacuje, że z usług powinno skorzystać co najmniej 1,5 tys. przedsiębiorców. Konkurs jest przeznaczony przede wszystkim dla firm, które jeszcze nie działały na rynku zamówień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy