Dotacyjne ostatki na projekty B+R

opublikowano: 16-12-2019, 22:00

Tylko do końca tygodnia przedsiębiorcy, którzy chcą zmniejszyć ryzyko związane z podejmowaniem prac badawczo-rozwojowych, mogą powalczyć o dotacje na ten cel.

Szybka ścieżka, czyli poddziałanie 1.1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), wesprze projekty obejmujące badania przemysłowe i prace rozwojowe. Granty sfinansują również prace przedwdrożeniowe. Efektem wspomnianych projektów powinny być innowacje produktowe lub procesowe. Do podziału między wnioskodawców jest 1,1 mld zł.

Na badania przemysłowe firma może otrzymać wsparcie w wysokości od 50 do 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, na prace rozwojowe — od 25 do 60 proc., a na przedwdrożeniowe — od 50 do 90 proc. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla MŚP, jak i dla dużych firm. O granty mogą ubiegać się też partnerstwa firm z naukowcami.

Przedsiębiorcy nadal będą mogli składać wnioski o dofinansowanie w pojedynkę. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), organizator konkursu, dopuszcza również podwykonawstwo prac zlecone jednostkom naukowym lub innym wyspecjalizowanym firmom.

Przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę m.in. na wymogi punktowe konkursu. Chodzi m.in. o zaplanowanie prac B+R adekwatnych do celu projektu i prawidłowe określenie jego kamieni milowych. Im lepiej je zdefiniują, tym łatwiej będzie im zarządzać ewentualnymi słabościami przedsięwzięcia i decydować o jego zawieszeniu lub kontynuowaniu.

WAŻNA DATA:

20.12 - do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.1 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.ncbr.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy