Dow Jones i S&P500 rekordowo wysoko

opublikowano: 06-08-2021, 16:54

Wyczekiwane przez inwestorów dane z rynku pracy USA w lipcu okazały się lepsze niż oczekiwano. Rynek akcji zareagował rekordami średniej Dow Jones i S&P500, ale Nasdaq spada.

Większa niż oczekiwano liczba miejsc pracy stworzonych przez gospodarkę w ubiegłym miesiącu i niższa niż prognozowano stopa bezrobocia umocniły przekonanie o utrzymującym się ożywieniu w gospodarce USA. Jednocześnie pojawiły się uspokajające wypowiedzi, że dane nie były aż tak dobre aby zwiększyć ryzyko szybszego wycofywania wsparcia dla gospodarki przez Fed.

Po godzinie sesji Dow Jones rósl o 0,4 proc., a S&P500, który osiągnął rekordową wartość już w czwartek, zwiększał ją jeszcze o prawie 0,2 proc. Nasdaq, który osiągnął szczyt na poprzedniej sesji, spadał o 0,3 proc. Rosły rentowności obligacji, umacniał się dolar. Wyraźnie taniało złoto.

Popyt przeważał w 7 z 11 głównych segmentach S&P500. Największym cieszyły się akcje spółek energii (0,6 proc.), materiałowych (1,3 proc.) i finansowych (1,45 proc.). Najsłabiej na rynku wyglądały segmenty IT, nieruchomości (po -0,1 proc.), dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (-0,35 proc.) oraz ochrony zdrowia (-0,6 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane