Dow Jones IA najniżej od marca

Słabo zaprezentowały się amerykańskie giełdy podczas zamykającej tydzień sesji na Wall Street.

 Indeksy spadały przez niemal cały dzień, notując na finiszu ujemne zmiany wartości. Wpływ na zachowanie inwestorów miała m.in. seria danych makro jakie w piątek trafiły do wiadomości publicznej. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Najważniejsze z nich dotyczyły silnego wzrostu sprzedaży detalicznej. W kwietniu zwiększyła się ona o 1,3 proc.  w ujęciu miesięcznym, co jest najwyższą dynamiką od roku. Również bez uwzględniania środków transportu odczyt okazał się zdecydowanie lepszy od prognoz ekonomistów. 

Pierwszy raz po dwóch kolejnych miesiącach spadku wzrósł w kwietniu indeks cen produkcji sprzedanej. 

Z kolei do najwyższego poziomu od czerwca ubiegłego roku wzrosło zaufanie amerykańskich konsumentów, wskaźnik opracowywany przez Uniwersytet Michigan.

Przecenę notowało osiem z dziesięciu głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniej na wartości tracił telekomunikacyjny. Relatywnie silna zniżka stała się też udziałem przedstawicieli sektora dóbr konsumenckich, gdzie przecenę napędzała deprecjacja walorów giganta detalicznego Wal-Mart.

Na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA tracił 1,05 proc. schodząc do najniższego poziomu od marca. Indeks szerokiego rynku S&P500 tracił na zamknięciu 0,85 proc. zaś technologiczny Nasdaq 0,42 proc.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dow Jones IA najniżej od marca