Dow Jones IA z nowym rekordem

opublikowano: 07-11-2017, 22:07
aktualizacja: 07-11-2017, 22:08

Po ustanowieniu nowych rekordów intraday w pierwszej części wtorkowej sesji na Wall Street, kolejne godziny handlu upływały pod dyktando strony podażowej, chociaż jej przewaga nie była zbyt znacząca. Ostatecznie notowania zakończyły się na mieszanie.

W przypadku indeksu blue chipów Dow Jones IA udany kontratak na finiszu zapewnił mu dodatnią zmianę o 0,04 proc., co oznacza nowy historyczny rekord. Ta sztuka nie udał się natomiast wskaźnikom S&P500 i Nadaq, które zniżkowały odpowiednio o0,02 i 0,28 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Stawce przecenianych walorów przewodził sektor finansowy, który tracił najmocniej spośród 11-tu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. W gronie największych spółek indeksowi DJ ciążyły przede wszystkim walory takich bankowych gigantów jak Goldman Sachs, JPMorgan oraz Bank of America. 

W kalendarium brakowało we wtorek istotnych odczytów makro, stąd większość uwagi inwestorów skupiona była na doniesieniach ze spółek, m.in. raportujących o rezultatach kwartalnych.

Po ponad 400 spółkach z indeksu S&P500 jakie już zaprezentowały swoje dokonania za miniony kwartał analitycy obecnie oczekują, że ich zysk wzrósł średnio o 8 proc. To znacznie lepszy wynik niż oczekiwano na początku października, kiedy to dynamikę wzrostu szacowano na 5,9 proc.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy