Dow z nowym rekordem

opublikowano: 05-12-2016, 22:09

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Indeks Dow Jones Industrial Average w ciągu dnia ustanowił nowy rekord co było możliwe za sprawą wzrostu cen ropy naftowej, która jednocześnie zasiliła spółki z sektora energetycznego. Ponadto dane wskazują na dobrą kondycję największej gospodarki świata.

Wskaźnik ISM dla sektora usług wzrósł w listopadzie do najwyższego poziomu od roku. Piątkowe dane z rynku pracy wskazały również na mocny wzrost zatrudnienia w poprzednim miesiącu.

Od 8 listopada, dnia wyborów prezydenckich w USA, amerykański rynek akcji rośnie w związku z oczekiwaniami znacznej stymulacji gospodarczej, cięć podatkowych oraz innych regulacji zapowiadanych przez prezydenta-elekta podczas kampanii.

Ostatecznie indeks Dow Jones zakończył wzrostem o 0,24 proc., Standard & Poor's zyskiwał 0,58 proc. zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował o 1,01 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy