DPTG bliżej zapłaty

MEW
26-07-2011, 10:06

Wiedeński arbitraż odrzucił kolejne roszczenia TP odnośnie niezależności arbitrów, co przybliża ostateczny wyrok.

Wiedeński sąd arbitrażowy odrzucił dwa ostatnie roszczenia Telekomunikacji Polskiej (TP) kwestionującej niezależność arbitrów wydających opinię w sprawie DPTG. Taką informację opublikował wczoraj wieczorem duński telekom.

To stawia w nieco innym świetle wczorajszy komunikat TP, która przekazała mediom informację, że warszawski sąd okręgowy wstrzymał procedurę uprawomocnienia w Polsce wyroku austriackiego sądu arbitrażowego do momentu ostatecznego wyjaśnienia tej ostatniej sprawy. Z komunikatu TP wynikało, że proces arbitrażowy może jeszcze potrwać kilka lat.

Tymczasem odrzucenie roszczeń TP przyspiesza prace wiedeńskiego arbitrażu. Po wyroku sądu arbitrażowego we wrześniu 2010 roku nakazującego TP zapłatę 2,9 mld DKK (1,57 mld zł) kary za zaległe – zdaniem DPTG – wpłaty z tytułu umowy zawartej w 2001 roku, TP wysunęła szereg roszczeń przeciwko arbitrom. Z komunikatu DPTG wynika, że sąd odrzucił wszystkie z nich, co otwiera drogę do wyroku. TP zakwestionowała też w sądach sam proces arbitrażowy, co jeszcze nie zostało rozpatrzone przez sąd. Ostateczne posiedzenie sądu jest planowane na 8 września 2011 roku. Zgodnie z orzeczeniem wiedeńskiego sądu arbitrażowego, DPTG przysługuje też 2,4 mld DKK (1,24 mld zł) za drugą fazę sporu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / DPTG bliżej zapłaty