Dr. Dre może zostać pierwszym raperem miliarderem

KŁ, FOT. JASON PERSSE
opublikowano: 12-05-2014, 00:00

Dr. Dre może zostać pierwszym na świecie miliarderem wśród raperów, jeśli Apple kupi od niego Beats Electronics, producenta słuchawek przez niego założonego.

Andre Young, znany jako Dr. Dre, zajmuje drugie miejsce na liście magazynu „Forbes” wśród najbogatszych gwiazd hip-hopu z majątkiem wycenianym na 550 mln USD. Jeśli Apple sfinalizuje przejęcie jego firmy, to bez problemu zdetronizuje Seana Combsa, znanego jako Puff Daddy, który wyceniany jest na 700 mln USD. „Financial Times” doniósł, że transakcja przejęcia Beats Electronics przez Apple’a może być warta 3,2 mld USD. Oficjalnie nie wiadomo, jaki udział w Beats Electronics ma Dr. Dre, ale według „Wall Street Journal”, rapper i Jimmy Iovine, współzałożyciel firmy, są większościowymi udziałowcami. Z rankingu „Forbesa” wynika, że Andre Young potrzebuje 450 mln USD, by zostać pierwszą gwiazdą rapu z miliardem dolarów na koncie, co oznacza, że musiałby posiadać co najmniej 15-procentowy udział w Beats Electronics, przy założeniu, że firma zostanie sprzedana za 3 mld USD. Jest wysoce prawdopodobne jednak, że ma znacznie więcej niż 15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, FOT. JASON PERSSE

Polecane