Dr Kendy: prognoza zysku zrealizowana w 1,2 proc.

opublikowano: 14-03-2012, 10:53

Aż o 98,8 proc. niższy od prognozowanego był zysk netto spółki Dr Kendy w 2011 r.

Spółka przyznała dziś w komunikacie, że naruszyła obowiązki informacyjne i nie przekazała informacji o korekcie prognoz na rok 2011 (a de facto ich niewykonaniu).

Dr Kendy zajmuje się produkcją i dystrybucją cukierków i landrynek
Dr Kendy zajmuje się produkcją i dystrybucją cukierków i landrynek
None
None

Spółka w dokumencie informacyjnym obiecywała 300 tys. zł przychodów i 100 tys. zł zysku netto.

Tymczasem ze względu na m.in. wzrost cen surowców nie udało się osiągnąć zakładanej rentowności, choć przychody okazały się być istotnie wyższe od planowanych (397 tys. zł). Zysk netto wyniósł natomiast zaledwie 1,2 tys. zł.

- Brak publikacji korekty prognozy wyników finansowych spowodowany został niezamierzonym przeoczeniem i błędnym przeświadczeniem o wyczerpaniu obowiązków w tym zakresie poprzez publikację informacji z dnia 23 listopada 2011 roku (w drodze w/w raportu bieżącego 16/2011 z dnia 23 listopada 2011 roku) i nie sporządzeniem odrębnych prognoz wyników finansowych Spółki uwzględniających wpływ zmiany kształtowania się cen surowców cukierniczych na wyniki finansowe Spółki - podano w komunikacie.

Kilka dni temu podobny problem z obowiązkami informacyjnymi ujawniła Polska Akademia Rachunkowości. Czytaj więcej>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane