Czytasz dzięki

Draghi widzi miejsce na dalsze stymulacje

opublikowano: 18-06-2019, 10:59

Mario Draghi kieruje Europejski Bank Centralny w stronę wdrożenia większej ilości bodźców do gospodarki, podkreślając, że rosnące ryzyko zwiększa potrzebę działania.

Prezes EBC stwierdził, że jeśli perspektywy nie ulegną poprawie, a inflacja się nie wzmocni, „konieczne będą dodatkowe bodźce”. Zauważył, że EBC może zmienić swój forward guidance poprzez dostosowanie swojego nastawienia i warunkowości, aby uwzględnić różnice w ścieżce dostosowania inflacji.

Mario Draghi, szef EBC
Zobacz więcej

Mario Draghi, szef EBC fot. REUTERS/Francois Lenoir /Forum

 Jest to najnowszy gołębi komentarz płynący ze strony Rady Prezesów europejskiego banku centralnego, który zmaga się ze spowolnieniem gospodarczym i stopą inflacji, która pozostaje poniżej celu. Draghi powiedział, że ryzyko związane z czynnikami geopolitycznymi, protekcjonizmem i słabymi punktami na rynkach wschodzących nie zostało zlikwidowane i mają znaczenie, zwłaszcza w przypadku produkcji.

Główne banki centralne na całym świecie przyjęły gołębi zwrot w miarę jak napięcia handlowe osłabiają globalną gospodarkę. Amerykańska Rezerwa Federalna, Bank Anglii i Bank Japonii organizują spotkania oficjeli w tym tygodniu, co powinno dać dalszy wgląd w ich obawy.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane