Drago wdraża nowe produkty

Anna Dermont
opublikowano: 09-02-2005, 00:00

III miejsce: łódzkie

Spółka Drago działa w branży tekstylnej od 2000 r. Jej udziałowcami są firmy Quqanti i Legs. Prezesem jest Andrzej Daszkiewicz. Podstawowym profilem działalności firmy jest import i dystrybucja przędz tekstylnych i technicznych. W kraju firma jest jednym z największych dystrybutorów przędz syntetycznych. W produkty firmy Drago zaopatrują się producenci dzianin, tkanin technicznych, odzieżowych, dekoracyjnych, obiciowych, a także firan i pasmanterii.

— Sprzedając towary udostępniamy klientowi próby dzianin i tkanin, aby mógł zobaczyć efekt przed rozpoczęciem produkcji — mówi Andrzej Daszkiewicz.

Drago sprowadza przędze z Turcji, Indonezji, Korei, Tajwanu, Chin i Indii. Na eksport wysyłane jest 10 proc. towarów spółki, m.in. przędze poliestrowe, mieszankowe, kolorowe i surowo-białe, a jego główne kierunki to Ukraina, Białoruś, Litwa i Rosja. Dobra kondycja spółki ma odzwierciedlenie w wynikach finansowych. Od roku 2001 zanotowała ponad trzykrotny wzrost sprzedaży. Sukcesy młodej firmy to przede wszystkim wdrażanie nowych surowców na rynek krajowy.

Andrzej Daszkiewicz prezes Drago

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Dermont

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Aktualności / Drago wdraża nowe produkty