Drobny biznes rozdaje marchewki

opublikowano: 04-02-2019, 22:00

Małe i średnie firmy nie chcą być gorsze od korporacji i wdrażają programy motywacyjne.

Prawie 79 proc. przedstawicieli mikro-, małych i średnich firm dostrzega sens motywowania kadr. Pozostali nie umieją powiedzieć, czemu służą takie działania — wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla Research na zlecenie VanityStyle. Do najważniejszych korzyści płynących z programów motywacyjnych należą: wzrost zadowolenia (28 proc.) oraz większa efektywność i lojalność zatrudnionych (po 27 proc.). Przedsiębiorcy wskazywali także na pozyskanie pracowników (23 proc.) i employer branding,czyli rozpoznawalność marki pracodawcy (20 proc.). Najbardziej przekonana do tych narzędzi jest branża produkcyjna (87proc.).

— Reprezentanci mniejszych podmiotów w świadczeniach pozapłacowych widzą sposób głównie na podniesienie efektywności siły roboczej. Natomiast ankietowani ze średnich firm, zatrudniających od 50 do 249 osób, częściej zwracają uwagę na łatwość związania pracowników z przedsiębiorstwem i lepszy wizerunek pracodawcy. To samo dotyczy producentów i spółek handlowych. Usługodawcy natomiast znacznie częściej chwalą motywowanie jako środek do zwiększenia satysfakcji personelu — mówi Joanna Skoczeń, prezes VanityStyle.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu