Droga auto-zabawka od Sobiesława Zasady

PJ
06-08-2009, 00:00

Rajdowiec wprowadza do Polski KTM X-Bow, krzyżówkę sportowego auta i motocykla. Dla zamożnych.

Rajdowiec wprowadza do Polski KTM X-Bow, krzyżówkę sportowego auta i motocykla. Dla zamożnych.

Miłośnicy sportów motorowych będą mieć nie lada frajdę. Sobiesław Zasada, który jesienią rozpocznie w Polsce sprzedaż Ferrari, zaoferuje też dobrze znany motomaniakom samochód KTM X-Bow. Pojazd — połączenie sportowego samochodu i motocykla — jest już promowany w kraju na pokazach. Samochody można już zamawiać, ale salon w Warszawie ruszy dopiero w grudniu. Kolejny zostanie otworzony w Krakowie.

— To jest samochód do zabawy, dla zamożnych klientów o sportowej żyłce — podkreśla Krzysztof Krawczyk, dyrektor sprzedaży Business Cars w Grupie Zasada.

To dość droga zabawka. Najtańsza wersja kosztuje 58 tys. EUR (około 238 tys. zł). Są także bardziej prozaiczne bariery w jego sprzedaży.

— Kierowcę nic nie chroni przed deszczem czy śniegiem —zastrzega dyrektor Krawczyk.

Importer zakłada, że znajdzie chętnych na 15-20 pojazdów rocznie. KTM X-Bow jest dopuszczony do ruchu ulicznego. Auto nie ma jednak przedniej szyby, wycieraczek oraz drzwi. Do jazdy potrzebne są kask i kombinezon. Lepiej więc poruszać się nim po sportowych torach. Tych, niestety, w kraju jest niewiele. Pasjonaci sportów motorowych wskazują głównie na Miedzianą Górę koło Kielc i tor w Poznaniu.

czterocylindrowy silnik Audi 2.0 TFSI o mocy 240 KM

prędkość maks. 250 km/h

przyśpieszenie: 4 sekundy do 100km/h

waga około 800 kg

droga hamowania 33,1 m. przy prędkości 100 km/h

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Droga auto-zabawka od Sobiesława Zasady