Drogo, ale będzie redukcja

MZ
opublikowano: 01-09-2005, 00:00

Wysokie widełki nie wystraszą inwestorów, zwłaszcza zagranicznych — oceniają analitycy.

Piotr Banasik

analityk BM BPH

Choć widełki cenowe na PGNiG zostały ustalone na wysokim poziomie, to spodziewam się sporego zainteresowania ofertą. O jej powodzeniu będą decydowali inwestorzy zagraniczni. Brak ostatnio ciekawych ofert powinien wywołać także zainteresowanie krajowych inwestorów indywidualnych i funduszy. Niewykluczone, że dojdzie do redukcji zleceń.

Wojciech Szymon Kowalski

niezależny analityk

To dobry moment na przeprowadzenie oferty PGNiG. Nasze firmy surowcowe cieszą się powodzeniem u graczy zagranicznych. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że sprzedaż akcji PGNiG zakończy się sporą redukcją zleceń.

Remigiusz Sopel

analityk Internetowego Domu Maklerskiego

Ze względu na dobrą koniunkturę rynkową oferta PGNiG powinna zostać wchłonięta bez problemów. Oczekiwałbym sporego popytu inwestorów zagranicznych. Nie powinni zawieść także rodzimi. W transzy detalicznej można spodziewać się nawet redukcji zapisów.

Piotr Wiśniewski

analityk DM Amerbrokers

Akcje PGNiG powinny rozejść się bez najmniejszych problemów. Dużemu zainteresowaniu sprzyja dobra koniunktura na warszawskim parkiecie. Do tego spółka działa w ciekawej branży, co może przyciągnąć inwestorów zagranicznych. Powinni dopisać także krajowi inwestorzy indywidualni, których raczej nie zniechęcą wygórowane widełki cenowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Drogo, ale będzie redukcja