Drogowcy zatrzymani przez ABW

Katarzyna Kapczyńska, Dawid Tokarz
18-06-2010, 06:57

Korupcję i ustawianie przetargów zarzuca stołeczna prokuratura drogowym menedżerom i byłym urzędnikom dyrekcji drogowej.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) przeprowadziła zmasowany nalot w drogowej branży.

"Na początku tego tygodnia funkcjonariusze ABW zatrzymali (...) siedem osób, którym przedstawiono zarzuty korupcji czynnej i biernej oraz udziału w zmowie przetargowej. Zatrzymani to pracownicy oraz reprezentanci firm działających na rynku budownictwa drogowego oraz jednego z oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA)" — informuje w odpowiedzi na pytania "PB" Szymon Liszewski, naczelnik wydziału V ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej.

Wspólnie z ABW prowadzi ona śledztwo w sprawie "przestępstw o charakterze korupcyjnym oraz zmowy przetargowej w związku z prowadzonymi na terenie kraju inwestycjami drogowymi".

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wśród zatrzymanych byli: Paweł A., prezes Strabaga, Wojciech D., obecnie pracujący w firmie Arkadis, wcześniej były szef mazowieckiego oddziału GDDKiA. Według informacji "PB", przedstawiciele służb specjalnych byli też m.in. w Przedsiębiorstwie Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, ale nie udało nam się ustalić, czy tam także doszło do jakichkolwiek zatrzymań.

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu.

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska, Dawid Tokarz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Drogowcy zatrzymani przez ABW