Drogowi piraci mogą skorzystać z ubezpieczenia

opublikowano: 15-04-2019, 22:00

Easyinsurance, wrocławski start-up, startuje z ubezpieczeniem dla kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

Powołał w tym celu markę ChronPrawoDoJazdy.pl. Ubezpieczenie ma na celu zminimalizowanie niedogodności związanych z utratą prawa jazdy, zapewniając wsparcie w postaci alternatywnych środków transportu, takich jak przejazd taksówką czy rowerem. Zakres świadczeń jest uzależniony od wartości pakietu.

— Mamy do czynienia z dużą grupą kierowców łamiących ograniczenia prędkości. Rośnie też grupa kierowców, którzy prowadzą auto mimo utraty prawa jazdy na trzy miesiące. Usługa staje się popularna w Europie Zachodniej, m.in. w Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. My jako pierwsi w kraju uświadamiamy kierowcom, że nawet jeśli stracą prawo jazdy, mogą utrzymać mobilność na dotychczasowym poziomie, nie uciekając się do prowadzenia pojazdu bez uprawnień — mówi Radosław Bartkowiak z ChronPrawoDoJazdy.pl.

Roczny koszt ubezpieczenia wynosi od 169 do 289 zł rocznie. Najtańszy pakiet pokrywa dzienne przejazdy do 50 zł (suma ubezpieczenia 3000 zł), organizację przejazdu i telefoniczną asystę prawną. Według danych Komendy Głównej Policji przekraczanie dozwolonej prędkości maksymalnej jest wskazywane jako najczęstsza przyczyna karania kierowców. W 2018 r. 25,2 tys. osób utraciło czasowo uprawnienia za tzw. 50+. W I kw. tego roku prawo jazdy straciło już 8,5 tys., o 25 proc. więcej niż w I kw. 2018 r.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy