Drożej-taniej: Ceny nadal wędrują w dół

MIB
opublikowano: 09-10-2008, 00:00

Zawirowania na rynkach finansowych nie pozostają bez wpływu na rynek ropy. Obawy, że pogłębiający się "bankowy kryzys" będzie wpływał na dalsze spowolnienie gospodarcze i spadek popytu na ropę, w ostatnich tygodniach pociągnęły w dół ceny surowca. Decyzje o obniżeniu stóp procentowych, podjęte przez banki centralne USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Szwajcarii, Szwecji, a także Europejski Bank Centralny, to impuls do wyhamowania spadków na giełdach surowcowych.

Wbrew spadkom cen ropy do poziomu najniższego od ośmiu miesięcy, na krajowym rynku paliw sytuacja jest stabilna. Spadek wartości złotego równoważy (w większości) na giełdach spadek cen paliw gotowych. Dlatego w hurcie od 1 do 8 października odnotowaliśmy obniżki cen benzyny Eurosuper 95 jedynie o 22-23 zł/1000 l, a oleju napędowego o 3-9 zł/1000 l.

Od dłuższego czasu możemy się cieszyć obniżkami cen paliw w sprzedaży detalicznej. Obecnie za litr benzyny Eurosuper 95 płacimy mniej więcej 4,35 zł, a oleju napędowego około 4,27 zł. Najważniejsze, że wciąż utrzymuje się szansa na tańsze tankowanie — i kolejne 2-3-groszowe obniżki w najbliższym tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Drożej-taniej: Ceny nadal wędrują w dół