Drożej-taniej Jest drogo, a będzie jeszcze drożej

Urszula Cieślak
opublikowano: 04-06-2009, 00:00

Zmiany cen na rynku ropy oraz sytuacja popytowo – podażowa w kraju nieprędko poprawią nienajlepsze nastoje wśród kierowców. Tym bardziej, że przed nami sezon wakacyjnych wyjazdów. Podobnie jak w latach poprzednich sezonowość na rynku paliw oznacza niestety wyższe ceny przy dystrybutorach.

Kolejny tydzień zakończy się podwyżkami cen paliw w hurcie. Tylko od 27 maja do dzisiaj benzyna Eurosuper 95 zdrożała o 6 do 7 groszy na litrze, podczas gdy olej napędowy drożał o 10 do 20 groszy na litrze, zależnie od producenta.

W perspektywie rosnących cen w hurcie musimy liczyć się z ponownym ich wzrostem na stacjach. O ile przełom maja i czerwca odznacza się stabilizacją cen, to niewykluczone że przed weekendem część właścicieli zdecyduje się na ruchy cen w górę. Ponieważ dość regularnie na weekendy wprowadza się promocje, to wzrosty cen, kierowcy mogą odczuć na początku przyszłego tygodnia. Tym razem spodziewamy się zmian zarówno cen diesla jak i benzyny. Dla oleju napędowego skala podwyżek może być wyższa niż w przypadku Eurosuper 95.

Obecnie średnio za litr benzyny płacimy około 4,30 zł/l, a diesla około 3,62 zł/l.

Urszula Cieślak

BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy