Drożeją akcje Mieszka

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 21-05-1999, 00:00

Drożeją akcje Mieszka

GIEŁDA DYSKONTUJE: Coraz lepsze wyniki raciborskiego Mieszka, którym dowodzi Tomasz Gajdziński, znajdują uznanie w oczach inwestorów, skutkiem czego są spektakularne wzrosty kursu spółki. fot. M. Pstrągowska

Na wczorajszej sesji po raz drugi z rzędu o maksymalny dopuszczalny przedział zdrożały akcje Mieszka. Takie zachowanie kursu — zdaniem analityków — wynika przede wszystkim z dobrych wyników finansowych, jakie zaprezentowała spółka w kwietniowym raporcie.

W ciągu zaledwie dwóch sesji cena akcji raciborskiej spółki wzrosła o 19,4 proc. Od poniedziałku ich wartość podskoczyła już o 26,5 proc., osiągając w czwartek na fixingu cenę 4,45 zł. Podobnie było w zeszłym miesiącu, kiedy po prezentacji danych za marzec i informacji o rekordowej w historii spółki wysokości sprzedaży, kurs Mieszka ostro poszybował w górę, wybijając się z poziomu 2,5 zł do 4 zł.

— Dobre informacje w przypadku spółek cukierniczych, które bardzo boleśnie odczuły zeszłoroczne załamanie na rynku spowodowane kryzysem w Rosji, z miejsca znajdują odzwierciedlenie w silnych ruchach cenowych na GPW. W tym przypadku, jest to więc jak najbardziej uzasadnione, biorąc po uwagę wyniki zanotowane przez spółkę w marcu i kwietniu. Mogą one oznaczać wychodzenie z dołka, a akcjonariuszom dawać nadzieję na dalsze wzrosty ceny walorów — tłumaczy jeden z pytanych analityków.

Zgodnie z raportem za kwiecień, przychody spółki w ujęciu narastającym wynoszą 21,6 mln zł, co w porównaniu z wynikiem na koniec kwietnia 1998 roku oznacza ponad 18-proc. wzrost. Dzięki temu, spółce udało się uzyskać w kwietniu 245 tys. zł zysku netto, co w ujęciu narastającym dało 1,25 mln zł. Te niezłe wyniki znalazły odzwierciedlenie w zmniejszeniu się straty netto, która po czterech miesiącach wyniosła 879 tys. zł. W marcu wynosiła ona jeszcze ponad 1 mln zł. W całym ubiegłym roku spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w kwocie około 53 mln zł (60,2 mln zł w 1997) i poniosła stratę netto na poziomie 4,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Drożeją akcje Mieszka