Droższa ropa wsparła Wall Street

opublikowano: 20-03-2018, 21:08
aktualizacja: 20-03-2018, 21:10

Akcje spółek energetycznych wsparły zwyżkę indeksów na amerykańskich giełdach podczas wtorkowej sesji.

Ich aprecjacja w duże mierze była następstwem zwyżki notowań ropy.  Jej ceny wspięły się do najwyższego poziomu w tym miesiącu w reakcji na obawy o wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie i możliwość dalszego spadku wydobycia surowca w Wenezueli.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W defensywie, po poniedziałkowej wyprzedaży pozostawały akcje spółek koncernów technologicznych, którym bezsprzecznie szkodziło zamieszanie wokół Facebooka. Akcje największego portalu społecznościowego traciły powyżej 2,5 proc. pogłębiając przecenę po niemal 7 proc. zniżce dzień wcześniej. To pokłosie informacji o wycieku danych użytkowników i wezwań ze strony Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych skierowanych do Marka Zuckerberga by udzielił stosownych wyjaśnień. Inwestorzy obawiają się przy tym zaostrzenia regulacji.

Wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów miało także wyczekiwanie na wyniki dwudniowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych, które w środę ogłoszą decyzję odnośnie ewentualnej podwyżki stóp procentowych. 

Na finiszu sesji trzy główne indeksy notowały dodatnie zmiany. Dow Jones IA rósł o 0,47 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,15 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,27 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Droższa ropa wsparła Wall Street