Drutex w sądzie pracy

opublikowano: 06-03-2019, 22:00

Grażyna Gierszewska odwoła się od decyzji sądu, który uznał, że prawo głosu z ponad 75 proc. akcji spółki ma tylko jej mąż Leszek.

Kolejna odsłona konfliktu współzałożycieli Druteksu, jednego z największych krajowych producentów okien. Wojna toczy się między Leszkiem Gierszewskim, prezesem a jego żoną Grażyną, przewodniczącą rady nadzorczej. Spór dotyczy m.in. tego, kto ma prawo do pakietu ponad 75 proc. akcji. 5 marca Sąd Okręgowy w Gdańsku postanowił, że jedyną osobą uprawnioną do samodzielnego wykonywania praw z większościowego pakietu akcji Druteksu jest Leszek Gierszewski. Zgodnie z decyzją sądu, Grażyna Gierszewska nie tylko nie może wykonywać takich praw, ale także powoływać się na to, że jest współuprawnioną do ich wykonywania. Jej oświadczenia w tej sprawie — decyzją sądu — nie wywołują skutków prawnych.

Afera w Druteksie, którego twórcą i prezesem jest Leszek Gierszewski, wyszła
na jaw 18 lutego, gdy wynajęta przez niego ekipa Rutkowski Patrol nie wpuściła członków
rodziny do siedziby spółki na walne. Kilka dni wcześniej jego żona wydała
oświadczenie, w którym sprzeciwiła się samodzielnemu wykonywaniu prawa głosu z
akcji spółki.
Zobacz więcej

Rodzinne potyczki

Afera w Druteksie, którego twórcą i prezesem jest Leszek Gierszewski, wyszła na jaw 18 lutego, gdy wynajęta przez niego ekipa Rutkowski Patrol nie wpuściła członków rodziny do siedziby spółki na walne. Kilka dni wcześniej jego żona wydała oświadczenie, w którym sprzeciwiła się samodzielnemu wykonywaniu prawa głosu z akcji spółki. Fot. Marek Wiśniewski

— Nie zgadzamy się z tym poglądem i gdy tylko dostaniemy postanowienie sądu wraz z uzasadnieniem, będziemy je skarżyć do sądu wyższej instancji — mówi Piotr Bordakiewicz, pełnomocnik Grażyny Gierszewskiej.

Nie precyzuje jednak, kiedy można się tego spodziewać. Już w najbliższy poniedziałek wniosek do sądu pracy ma za to złożyć Karolina Dobranowska, córka Leszka i Grażyny Gierszewskich, która dwa i pół tygodnia temu została zwolniona z funkcji wiceprezesa spółki.

— Chodzi o pozew dotyczący rozwiązania umowy o pracę w trybie natychmiastowym — zapowiada Piotr Bordakiewicz.

Podobny pozew szykuje też Bogdan Gierszewski, bratanek prezesa, odwołany z funkcji członka zarządu Druteksu.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu