Czytasz dzięki

Dubaj: deweloper przyjmuje płatności w bitcoinach

opublikowano: 06-09-2017, 07:27
aktualizacja: 06-09-2017, 07:27

Deweloper realizujący projekt mieszkaniowy w Dubaju wartości 325 mln USD ogłosił, że jako pierwszy będzie przyjmował od klientów płatności także w bitcoinach.

Projekt Aston Plaza and Residences przewiduje budowę nieruchomości mieszkaniowych o łącznej powierzchni 223 tys. metrów kwadratowych w dwóch, 40-piętrowych wieżowcach.

Za projektem stoją brytyjscy przedsiębiorcy, Michelle Mone i Doug Barrowman. Ten drugi wyjaśnił, że zdecydowali się przyjmować bitcoina, bo stał się jednym z „mainstreamowych” środków inwestowania.

- Inwestuję w kryptowaluty przez ostatnie kilka lat i widzę, jak ten segment rynku rośnie i staje się coraz ważniejszy – powiedział Barrowman. – Spostrzegłem, że doszedł do tego etapu, w którym kryptowaluty są akceptowane nie tylko niszowo, ale także w głównym obszarze i dlatego logiczne jest rozszerzenie ich zastosowania na ziemię i budynki oraz zaoferowanie ludziom możliwości płacenia raczej kryptowalutami lub bitcoinem niż normalnym pieniądzem – dodał.

Michelle Mone, znana m.in. ze stworzenia marki bielizny Ultimo, przekonuje, że nie zdecydowałaby się zaakceptować bitcoina, gdyby nie wierzyła, że to wiarygodna inwestycja.

- To waluta przyszłości – stwierdziła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc,com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu