Duńczycy inwestują w produkcję kadłubów w Polsce

Marek Druś, .undercurrentnews.com
opublikowano: 26-06-2018, 14:30
aktualizacja: 26-06-2018, 14:33

Duńska spółka stoczniowa Karstensens Skibsvaerft zdecydowała się zwiększyć zdolności produkcyjne w Polsce i zainwestowała w oddział produkujący kadłuby dużych jednostek połowowych, donosi Undercurrent News.

Firma poinformowała o powołaniu do życia spółki zależnej Karstensen Shipyard Poland. Pozyskała infrastrukturę produkcyjną od Vistal Offshore w Gdyni. Przejmie ją w leasing od 1 lipca.

Duńczycy zatrudniają już w Polsce ok. 10 osób. Chcą zwiększyć liczbę pracowników o ok. 200 ludzi. Karstensen chce uruchomić produkcję od razu w lipcu.

Pierwszym kadłubem zbudowanym przez Karstensen Shipyard Poland ma być Lunar Bow. Latem 2019 roku jednostka ma być wyposażona w duńskim Skagen, aby w styczniu 2020 roku trafić do szkockiego Lunar Fishing.

Karstensen liczy na to, że dzięki inwestycji w Polsce znacząco zwiększy produkcję także w Skagen. Duńska stocznia ma zamówienia na 13 statków, które ma dostarczyć w okresie najbliższych dwóch lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, .undercurrentnews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / Duńczycy inwestują w produkcję kadłubów w Polsce