Duńczycy płyną do Polski

opublikowano: 26-06-2018, 22:00

Stoczniowa firma Karstensens Skibsvaerft powołała polską spółkę zależną i będzie budować kadłuby.

Stoczniowa firma Karstensens Skibsvaerft powołała polską spółkę zależną i będzie budować kadłuby. Zatrudni nawet 200 osób. Duńska spółka stoczniowa Karstensens Skibsvaerft zdecydowała się zwiększyć zdolności produkcyjne w Polsce i zainwestowała w oddział produkujący kadłuby dużych jednostek połowowych — donosi Undercurrent News. Firma poinformowała o powołaniu do życia spółki zależnej Karstensen Shipyard Poland. Pozyskała infrastrukturę produkcyjną od Vistal Offshore w Gdyni. Przejmie ją w leasing od 1 lipca.

Duńczycy zatrudniają już w Polsce ok. 10 osób. Chcą zwiększyć liczbę pracowników o ok. 200. Karstensen chce uruchomić produkcję od razu w lipcu.

Pierwszym kadłubem zbudowanym przez Karstensen Shipyard Poland ma być Lunar Bow. Latem 2019 r. jednostka ma być wyposażona w duńskim Skagen, aby w styczniu 2020 r. trafić do szkockiego Lunar Fishing.

Władze Karstensen zapewniają, że inwestycja w Polsce nie wpłynie negatywnie na zatrudnienie w Skagen. Wręcz przeciwnie, liczą na to, że dzięki niej znacząco zwiększy produkcję także w Skagen. Duńska stocznia ma zamówienia na 13 statków, które ma dostarczyć w okresie najbliższych dwóch lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu