Duńczycy pokochali przeterminowaną żywność

opublikowano: 28-11-2016, 11:21

Popularność otwartego w lutym w Kopenhadze supermarketu z przeterminowaną żywnością jest tak wielka, że w listopadzie otwarto kolejny.

Supermarkety "Wefood” otworzyła organizacja charytatywna DanChurchAid. W sklepie można kupić towary przeterminowane, a także źle oznakowane i w uszkodzonych opakowaniach. Ceny są nawet o ok. 50 proc. niższe niż normalne.

Zobacz więcej

youtube.com

- Produkty wciąż nadają się do spożycia zgodnie z duńskimi regulacjami, ale po prostu straciły wartość dla naszych partnerów, którzy nam je ofiarowali – tłumaczy organizacja.

W Danii można sprzedawać przeterminowane towary jeśli konsumenci są o tym wyraźnie informowani oraz jeśli nie ma zagrożenia dla ich zdrowia.  

DanChurchAid osiągane zyski przeznacza na działalność charytatywną, a także promowanie projektów ekologicznego rolnictwa. Podobne do jego supermarketów sklepy działają także w Wielkiej Brytanii i USA.

Około jednak trzecia żywności produkowanej globalnie dla ludzi jest marnowana, co oznacza ok. 1,3 mld ton rocznie, wynika z szacunków ONZ. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Xinhua

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu