Czytasz dzięki

Duńczycy przejęli farmę loch w Polsce

opublikowano: 04-06-2020, 14:47

Goodvalley przejął farmę loch w Gniewnie i zwiększył bank ziemi uprawnej dzierżawiąc na 20 lat 530 hektarów.

Wartości transakcji nie ujawniono. Działającą od 1980 roku farmę w Gniewnie, gdzie hodowane może być ok. 2 tys. loch, sprzedało PPZ Przybkowo. Goodvalley zamierza w nią zainwestować: zwiększyć jej standardy i zdolności produkcyjne. 

- Przejęcie Farmy w Gniewnie i rozbudowa naszego banku ziemi w Polsce są ważnymi krokami we właściwym kierunku dla Goodvalley. Wciąż widzimy wielkie możliwości na polskim rynku i podejmiemy niezbędne inwestycje w ulepszanie gospodarstwa, aby zapewnić idealne dopasowanie do zintegrowanego i zrównoważonego modelu biznesowego Goodvalley – powiedział prezes Hans Henrik Pedersen.

Farma w Gniewnie zatrudnia 40 osób.

Dzięki transakcji Goodvalley będzie miało już 26 zakładów produkcyjnych w Polsce, a jego bank ziemi uprawnej sięgnie 14 tys. hektarów. Polska miała 64 proc. udziału w przychodach i 56 proc. udziału w skorygowanym EBITDA duńskiej spółki w I kwartale 2020 roku, poinformowano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane