Duński producent wieprzowiny otworzył fabrykę w Chinach

opublikowano: 11-09-2019, 16:50

Danish Crown może okazać się beneficjentem problemów Chin z wieprzowiną, spowodowanych przez afrykański pomór świń (ASF), wynika z informacji przekazanych przez Reutersa

Duńska firma otworzyła fabrykę pod Szanghajem. Będzie w niej produkowała 14 tys. ton paczkowanych, chłodzonych  produktów, a także bekonu i kiełbasy. Surowcem będzie wieprzowina mrożona importowana z Danii. Danish Crown będzie przez pierwsze pięć lat sprzedawać wszystkie produkty przez internetowe platformy Alibaby oraz sklepy sieci Hema.

Danish Crown otwiera fabrykę kiedy ceny wieprzowiny w Chinach są rekordowe z powodu niedostatecznej podaży mięsa wynikającej z ASF. Duńczycy zapowiadają, że chcą sprzedawać produkty o 10-15 proc. drożej niż kosztują lokalne.

Danish Crown już wcześniej eksportował duże ilości wieprzowiny do Chin do dalszego przerobu. W tym roku zanotował jak dotąd wzrost eksportu o 20 proc. do 240 tys. ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy