DuPont przejmuje Laird PM za 2,3 mld USD

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 08-03-2021, 13:06

Kosztem 2,3 mld USD koncern DuPont przejmie Laird Performance Materials. Akwizycja ma zwiększyć zaangażowanie amerykańskiego potentata na rynku zaawansowanych materiałów elektronicznych, informuje Reuters.

Jeden z najbardziej znanych na świecie producentów materiałów przemysłowych poszerza swoje portfolio o produkty z obszaru autonomicznych pojazdów, telekomunikacji 5G, sztucznej inteligencji oraz internetu rzeczy czy zaawansowanych komputerów.

Gigant szacuje, że do końca 2024 r. zrealizuje synergię kosztów przed opodatkowaniem w kwocie 60 mln USD, z czego większość w trakcie pierwszych 18 miesięcy od sfinalizowania umowy, czego oczekuje w III kw. br.

Laird PM odkupiona zostanie od funduszu private equity Advent International.

Sprzedaż w dziedzinie elektroniki i obrazowania firmy DuPont, która stanowi około 20 proc. całkowitych przychodów, wzrosła o 9 proc. do 1,02 mld w czwartym kwartale 2020 r. w ujęciu rocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane