Duża firma, wielka misja

KAJ
opublikowano: 08-12-2006, 00:00

Nie tylko zarabiają krocie, działają globalnie, ale jednocześnie potrafią otworzyć się na lokalne potrzeby.

Podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim poznaliśmy Filary Polskiej Gospodarki.

Trzecia edycja rankingu przygotowanego wspólnie przez „Puls Biznesu” i wywiadownię gospodarczą Coface Poland wyłoniła najważniejsze duże firmy w 17 regionach w Polsce. O prymat walczyło 425 przedsiębiorstw, a trzy z nich powtórzyły zeszłoroczny sukces. Są to zwycięskie w swoich regionach: Pronar, Zelmer i Zakłady Azotowe Puławy.

Zanim rozdano statuetki Filarów, dyskutowano m.in. o etyce, społecznej odpowiedzialności biznesu i kwestii niepełnosprawnych w pracy. Paneliści zachęcali do spojrzenia głębszego niż tylko na rachunek twardych wyników finansowych.

— Musimy widzieć więcej, nie tylko rosnące zyski. Jesteśmy przecież częścią lokalnej społeczności — podkreślała Justyna Piszczek, kierownik ds. programów odpowiedzialności społecznej w Grupie Żywiec.

Tak właśnie filary polskiego biznesu chcą dzielić się swoimi sukcesami i zarażać nimi regiony, w których działają. A zwycięzcy rankingu cieszyli się, że ich działalność na rzecz lokalnych społeczności została zauważona.

— Pamiętajcie, że etyczne działanie musi być celem samym w sobie, a nie jedynie sposobem na przyozdobienie fasady — apelował prof. dr hab. Wojciech Gasparski, dyrektor Centrum Etyki Biznesu.

Odpowiedziała mu burza szczerych oklasków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy