Duże zainteresowanie przejęciem Polkomtelu

DI, PAP
opublikowano: 09-02-2011, 07:22

Wokół Polkomtelu robi się gorąco, bo w gronie potencjalnych nabywców pakietu kontrolnego operatora są potężni inwestorzy branżowi i finansowi - ujawnia "Parkiet".

W sumie odebrano około 20 memorandów informacyjnych. Analitycy twierdzą, że tylko kupujący z branży telekomunikacyjnej może zaoferować wysoką cenę wiedząc, że będzie to opłacalny zakup.

W grę wchodzi kwota między 10 a 18 mld zł. Na tyle bowiem opiewają wyceny jednego z trzech największych polskich telekomów.

Wśród zainteresowanych zakupem podmiotów są takie, które mają wystarczający kapitał własny na sfinansowanie transakcji oraz te, organizujące w tym celu konsorcja lub starające się o gwarancje kredytowe.

Wśród potencjalnych nabywców jest wymieniany Zygmunt Solorz - Żak. Sam nie dysponuje wystarczającymi środkami, ale jest wymieniany w gronie najpoważniejszych kandydatów do przejęcia Polkomtelu.

Już w marcu ma zostać ogłoszona tzw. krótka lista inwestorów chętnych do kupna większościowego pakietu akcji operatora - informuje "Parkiet".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Duże zainteresowanie przejęciem Polkomtelu