Duzi inwestują, mali skąpią

opublikowano: 25-08-2015, 22:00

Do 685 mln USD wzrośnie w tym roku wartość sprzedaży systemów bezpieczeństwa IT w czterech krajach Europy Środkowej

Do 685 mln USD wzrośnie w tym roku wartość sprzedaży systemów bezpieczeństwa IT w czterech krajach Europy Środkowej: Czechach, Polsce, Rumunii i na Węgrzech. Z rynku polskiego będzie pochodziła prawie połowa tej kwoty — wynika z badań IDC. Natomiast według danych firmy Kaspersky, partnera technologicznego ZyXELa, swoje środowiska informatyczne lepiej chronią duże przedsiębiorstwa niż małe, co sprawia, że te drugie stają się dla cyberprzestępców stosunkowo łatwym kąskiem.

Tylko 28 proc. firm z sektora MŚP stosuje politykę bezpieczeństwa swojej sieci. Jest to tym bardziej ryzykowne, im większą popularnością cieszy się zdalny dostęp do biznesowych danych (chmura obliczeniowai mobilność). Na marginesie warto wspomnieć, że na szczycie stworzonej w maju przez IDC listy najpoważniejszych zagrożeń były niezawinione wycieki danych powodowane przez pracowników.

Choć producenci z segmentu security ciągle aktualizują swoje produkty, mniejsze instytucje korzystają ze starszego oprogramowania. A to w połączeniu z przenoszeniem coraz większej liczby procesów biznesowych do internetu może spowodować trudne do odrobienia straty finansowe, prawne i wizerunkowe.

— Małe i średnie firmy z przestarzałym oprogramowaniem narażają swoich klientów i pracowników na ryzyko ataku, którego konsekwencje mogą być olbrzymie, dlatego muszą jak najszybciej odnawiać swoje zasoby software’owe — mówi Aleksander Styś ze spółki ZyXEL Communications.

Zaleca inwestowanie w rozwiązania o wysokiej wydajności, które obejmują wszystkie funkcje UTM (Unified Threat Management), takie jak program antywirusowy, filtrowanie zawartości, wykrywanie włamań i anty-spam. Ponadto radzi skorzystać z oferty tych producentów, którzy zapewniają w pełni zintegrowane pakiety wraz z bezpłatnymi aktualizacjami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu