Dużo pracy dla informatyków w ARiMR

opublikowano: 11-09-2018, 22:00

Rolnicza agencja rozpoczęła ogłaszanie przetargów IT, których łączny budżet to ponad 200 mln zł. Takiej kumulacji zleceń nie było od dawna.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) to istotny klient branży informatycznej. Co roku wydaje znaczące kwoty na IT, a w ostatnich latach pokazała, że jest gotowa do rotacji wśród firm utrzymujących i rozwijających jej główne systemy. Właśnie rozpoczęła ogłaszanie przetargów na utrzymanie jej kluczowych systemów.

Marek Deutsch, zastępca prezesa ARiMR, zapowiadał, że warunki nowych przetargów, założenia co do doświadczenia wykonawców, kompetencji, zasobów etc., będą dosyć mocno zmienione w stosunku do wcześniejszych przetargów w celu poprawy konkurencyjności.
Zobacz więcej

ZGODNIE Z PLANEM:

Marek Deutsch, zastępca prezesa ARiMR, zapowiadał, że warunki nowych przetargów, założenia co do doświadczenia wykonawców, kompetencji, zasobów etc., będą dosyć mocno zmienione w stosunku do wcześniejszych przetargów w celu poprawy konkurencyjności. Fot. Szymon Łaszewski

W poniedziałek zostały opublikowane dokumenty przetargowe w postępowaniu na utrzymanie i rozwój największego systemu — SIA. Orientacyjna wartość przetargu, zgodnie z planem postępowań ARiMR, to ok. 120 mln zł netto. To zamówienie na pewno przyciągnie uwagę większości dużych graczy na rynku IT. Poprzednie budziło wiele emocji. Krajowa Izba Odwoławcza miała sporo pracy, w trakcie przetargu pojawiły się nawet zarzuty o czyny nieuczciwej konkurencji i skarga do sądu. Obecny przetarg prowadzony jest według procedury otwartej. Zwycięzca będzie opiekował się systemem przez 47 miesięcy. Co ciekawe, kryterium ceny będzie odpowiadało za 51 proc. możliwej do uzyskania punktacji. 20 proc. będzie stanowiło doświadczenie osób skierowanych do realizacjizamówienia, 21 proc. deklarowany czas przekazania oprogramowania modyfikacji do testów akceptacyjnych, a 8 proc. będzie można zdobyć za deklarowany czas realizacji błędu krytycznego. System SIA, który odpowiada m.in. za obsługę procesu rozpatrywania wniosków o przyznanie płatności dla producentów rolnych, obecnie utrzymuje i rozwija DXC Technology. Kontrakt opiewał na 124 mln zł netto i powinien zakończyć się w maju 2020 r. ARiMR nie wykluczała jednak, że ulegnie skróceniu ze względu na wyczerpanie puli pieniędzy na niego przeznaczonych.

ARiMR niedawno ogłosiła też przetarg na zakup utrzymanie i rozwój systemu informatycznego SI-Agencja, także na okres 47 miesięcy. Obecnie usługi z tego obszaru świadczy spółka Sygnity, z którą umowa kończy się w przyszłym roku. Orientacyjna wartość zamówienia to 5,5 mln zł. Tu kryterium ceny będzie odpowiadało za 60 proc. maksymalnej liczby punktów. W tym postępowaniu już widać pierwsze oznaki zainteresowania wykonawców. Comarch złożył odwołanie od zapisów SIWZ. Wśród ostatnich zamówień jest też przetarg na zakup usług telekomunikacyjnych MPLS na okres 47 miesięcy. Od zapisów zamówienia odwołania wniosły już Orange Polska i T-Mobile. Wartość zamówienia to około 4 mln zł netto.

W najbliższych tygodniach mają zostać ogłoszone kolejne przetargi. Wśród nich zamówienie na rozwój i utrzymanie systemów OFSA, a także na system EBS. Orientacyjny budżet pierwszego z nich to 26 mln zł netto, a drugiego 35 mln zł netto. Obecnie systemy OFSA obsługuje Comarch, a system EBS Sygnity.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu