Dwa boiska lasu w biurze

opublikowano: 23-01-2020, 22:00

Jeszcze w tym roku HB Reavis ukończy pierwsze dwa budynki inwestycji Forest nieopodal ronda Radosława w Warszawie.

Forest, największa inwestycja HB Reavis po budowanym w centrum stolicy Varso Place, powstaje na granicy Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Nazwę zawdzięcza projektowi zakładającemu posadzenie na tarasach na dachu oraz na ogólnodostępnym dziedzińcu między budynkami 400 drzew i krzewów. Zielone powierzchnie mają zająć teren odpowiadający dwóm boiskom piłkarskim.Zakończenie budowy dwóch niższych budynków ma nastąpić jeszcze w tym roku, natomiast 120-metrowa wieża ma być oddana pod koniec 2021 r.

— W sumie w kompleksie udostępnimy najemcom 78 tys. m kw., z czego 71 tys. m kw. to powierzchnia biurowa, a 5 tys. m kw. to mieszczące się na parterze lokale handlowo-usługowe. Powierzchnia całego piętra po wybudowaniu wieży łączącej dwa niższe budynki będzie miała 7 tys. m kw. — mówi Karol Wyka, członek zarządu i dyrektor ds. wynajmu HB Reavis Poland.

Dużą część parteru zajmie strefa restauracyjna. Pojawią się też powierzchnie coworkingowe, a na pierwszym piętrze jednym z najemców będzie prywatne przedszkole. Trzykondygnacyjny parking podziemny na 800 miejsc na poziomie -1 ma pełnić również rolę miejsca rozładunku zaopatrzenia dla lokali handlowych. Znajdująca się pod ziemią infrastruktura dla rowerzystów powinna zachęcać do tej formy podróżowania do pracy. Budynek posiada już precertyfikat WELL, wyróżniający obiekty tworzone z troską o zdrowie i komfort ich użytkowników, oraz proekologiczny certyfikat BREEAM na etapie projektowym.

W stronę smart-office

— W inwestycji Forest udostępnimy najemcom inteligentny system do zarządzania biurem Symbiosy, monitorujący panujące w nim warunki oraz pozwalający na regulowanie temperatury, wentylacji i oświetlenia. System sprawdził się już w naszym biurze w Bratysławie — mówi Peter Pecnik, prezes HB Reavis Poland.

Wygodzie najemców i ich pracowników mają służyć także nowe usługi, jak np. pomoc przy planowaniu biura i przeprowadzce, opcja elastycznego (np. na krótszy okres) wynajmu przestrzeni biurowej czy działający w obiekcie operator powierzchni coworkingowych. Specjalny zespół property i facility management w HB Reavis zaoferuje najemcom rozszerzone w stosunku do obecnych standardów udogodnienia dla najemców (np. możliwość oddania do serwisu nart) i zajmie się organizacją wydarzeń integrujących zarówno pracowników różnych najemców, jak też imprez wspólnych dla pracowników i mieszkańców okolicznych osiedli.

Deweloperskie plany

Najbliższe dwa lata będą dla HB Reavis w Polsce wyjątkowo obfite w wydarzenia. Do końca 2021 r. deweloper zamierza oddać do użytku ponad220 tys. m kw. przestrzeni pracy w dwóch wielofunkcyjnych inwestycjach: Varso Place i Forest. Konstrukcja najwyższego wieżowca, Varso Tower, ma obecnie blisko 150 metrów, a docelową wysokość 310 osiągnie jesienią 2020 r. Wcześniej, w maju, planowane jest otwarcie w oddanej już wtedy do użytku części tego kompleksu pierwszego w Polsce hotelu NYX (330 pokoi). Deweloper analizuje też kolejne grunty inwestycyjne, pozwalające na realizację projektów w przedziale 30-70 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane