Dwie oferty w kolejnym megaprzetargu ZUS

opublikowano: 26-03-2018, 12:15
aktualizacja: 26-03-2018, 12:18

ZUS otworzył oferty w przetargu na wybór wykonawców do czteroletniej umowy ramowej na modyfikację i rozbudowę KSI, której budżet to blisko 350 mln zł. Oferty złożyły Asseco Poland i konsorcjum Comarchu.

 ZUS planował podpisać umowę ramową z maksymalnie trzema wykonawcami, ale nie znalazło się tylu chętnych do wymagającego zamówienia. Wpłynęły tylko dwie oferty: Asseco Poland zaproponowano cenę jednego punktu funkcyjnego na 12.625,95 zł, a konsorcjum Comarch i Comarch Polska wyceniło jeden punkt na 14.741,55 zł. Jedynym kryterium wyboru ofert jest cena. 

Ostatnia umowa ramowa na rozwój KSI zakończyła się w listopadzie 2017 r. Była podpisana w 2013 r. z trzema wykonawcami: Asseco Poland, konsorcjum Hewlett-Packard Polska i Kamsoft oraz Capgemini Polska. Mimo iż umowa była podpisana z trzema wykonawcami i każdy mógł ofertować w zleceniach wykonawczych, według informacji podawanych wcześniej przez ZUS około 80 proc. zleceń rozwojowych trafiło do Asseco. W kilku ostatnich postępowaniach wykonawczych jedynie Asseco w ogóle składało oferty.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu