Dwie spółki z GPW znalazły się na dnie

opublikowano: 12-05-2016, 11:46

Notowania Otmuchowa i Radpolu szorują po dnie, a wyniki za I kwartał potwierdziły słabą formę obu emitentów.

Cukiernicza spółka z Otmuchowa zanotowała w I kwartale 0,35 mln zł zysku netto, o 57 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk operacyjny spadł do 0,76 z 1,63 mln zł, a przychody o 5,5 proc. do 59,21 mln zł.

Firma, choć rentowna, to poza wyskokiem w 2014 r., notuje coraz niższe zyski, w przychodach też nie widać pozytywnych tendencji.

Nic więc dziwnego, że kurs obrał kierunek na południe i ponownie zbliża się do historycznego dna na poziomie 5,22 zł. 

Historyczne dno, osiągnięte wczoraj, pogłębia Radpol, producent m.in. wyrobów termokurczliwych i rur, któremu czkawką odbijają się przejęcia i zastój w energetyce. Przez ostatnich pięć lat spółka miała już trzech prezesów, nowy - Marcin Kowalczyk - rozpoczął urzędowanie od przykrego obowiązku publikacji słabych wyników za I kwartał 2016 r. Firma, podobnie jak w IV kwartale 2015 r., miała stratę netto, na dodatek spadły jej przychody - co wcześniej właściwie się nie zdarzało. Od szczytu notowań sprzed 2,5 roku kurs spadł o 70 proc., a kapitalizacja stopniała o 250 mln zł.

Przez słabe wyniki wskaźnik zadłużenia spółki przekroczył poziom dopuszczalny w umowie kredytowej z mBankiem. Bank ma teraz możliwość wstrzymania finansowania spółki. 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu