Dworkowicz: Rosja rozważy wsparcie finansowe Grecji

opublikowano: 19-06-2015, 11:51

Wicepremier Arkady Dworkowicz powiedział, że Rosja jest gotowa rozważyć udzielenie pomocy finansowej Grecji, donosi Reuters powołując się na rosyjską agencję TASS.

- Udzielimy wsparcia każdemu rozwiązaniu regulującemu kryzys zadłużenia Grecji, jakie zostanie zasugerowane przez Grecję i naszych europejskich partnerów – powiedział Dworkowicz. - Najważniejsze są dla nas projekty inwestycyjne i wymiana handlowa z Grecją. Jeśli wsparcie finansowe będzie wymagane, rozważymy taką kwestię – dodał. 

Arkady Dworkowicz
Zobacz więcej

Arkady Dworkowicz Bloomberg

Premier Grecji Alexis Tsipras udał się w czwartek do Petersburga na konferencję gospodarczą, określaną mianem „rosyjskiego Davos”. W planach ma spotkanie z prezydentem Władimirem Putinem. Przebywający w Petersburgu Jacob Grapengiesser z funduszu inwestycyjnego East Capital dziwi się, że premier Grecji znalazł czas na podróż do Rosji. 

- Został mu dzień na rozwiązanie problemu, który zdecyduje o przyszłości Grecji. Dlaczego jest tutaj? - powiedział Grapengiesser dziennikowi The Financial Times. - Skala problemu jest tak wielka, że Rosja nie byłaby w stanie dać niczego, co nawet byłoby zbliżone do potrzeb. Być może mogą dać jakąś symboliczną kwotę, ale nawet to byłoby trudne. Nie wiem, co Rosja mogłaby im zaoferować – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Dworkowicz: Rosja rozważy wsparcie finansowe Grecji