Dwyer: S&P500 wzrośnie jeszcze 12 proc. w tym roku

opublikowano: 09-08-2018, 15:48

Tony Dwyer, strateg Canaccord Genuity spodziewa się dalszego wzrostu amerykańskiego rynku akcji pomimo tego, że jego indeks jest blisko rekordu wszech czasów.

Dwyer, nazywany największym optymistą na Wall Street, spodziewa się dojścia S&P500 do 3200 pkt. do końca roku.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

- Każda pauza w ruchu w górę powinna być traktowana jako okazja do zakupów – powiedział strateg Canaccord Genuity. - Nie ma wątpliwości, że nieprzewidywalne pojawianie się doniesień o potencjalnej wojnie handlowej z Chinami i ponownym wzroście rentowności obligacji 10-letnich USA do 3 procent może spowodować wzrost zmienności, ale należy to traktować jako okazję do zwiększenia ryzyka – dodał.

Rekord wszech czasów S&P500 padł w styczniu tego roku kiedy indeks osiągnął 2872,87 pkt. W środę zakończył sesję wartością 2857,70 pkt.

Dwyer przekonuje, że dalszy wzrost rynku akcji będą napędzały poprawiające się wyniki spółek i rosnące zaufanie  wśród konsumentów i biznesu.

Prognoza wartości S&P500 przedstawiona przez Dwyera jest najwyższa wśród analityków ankietowanych przez Bloomberga. Strateg spodziewa się także wzrostu indeksu w przyszłym roku. W połowie 2019 roku ma mieć wartość 3360  pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu