Dymisja w zarządzie PKO BP

ET
opublikowano: 22-07-2010, 00:00

Mariusz Zarzycki nie dotrwał do końca kadencji. Szef pionu IT podał się do dymisji.

Mariusz Zarzycki nie dotrwał do końca kadencji. Szef pionu IT podał się do dymisji.

Zarząd PKO BP jest o jedną osobę szczuplejszy. Z funkcji wiceprezesa zrezygnował Mariusz Zarzycki, który kierował pionem IT banku. To dość niespodziewana informacja, mimo że od pewnego czasu wiadomo było, że wiceprezes nie ma najlepszych relacji ze Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PKO BP, i że ten dąży do jego odwołania. Jak już pisaliśmy na łamach "Pulsu Biznesu", motywował to brakiem zaufania do swojego współpracownika z zarządu. Geneza powstałych między menedżerami animozji nie jest do końca jasna, niemniej wyraźnie popsuły one atmosferę w kierownictwie banku. Prezes Jagiełło dwukrotnie zwracał się do rady nadzorczej o odwołanie Mariusza Zarzyckiego. Dymisji sprzeciwiało się jednak ministerstwo skarbu. Rada nadzorcza podjęła się mediacji między prezesem i wiceprezesem i wydawało się, że konflikt udało się załagodzić. Jednak dwa tygodnie temu pojawiły się informacje, że resort nie będzie już bronił prezesa Zarzyckiego i — dla uzdrowienia atmosfery w banku wchodzącym w skomplikowany proces nabywania BZ WBK — gotów jest problem personalny rozwiązać po myśli Zbigniewa Jagiełły. Dymisja wiceprezesa miała nastąpić z końcem czerwca.

Wczoraj PKO BO podał w komunikacie, że Mariusz Zarzycki zrezygnował z pracy i odejdzie ze stanowiska 31 lipca. Teraz bank musi rozpisać konkurs na opuszczone stanowisko. Ostateczna decyzja, kto zostanie szefem IT, należy do prezesa, który ma prawo wskazać jednego z kandydatów do fotela wiceprezesa przedstawionych przez radę nadzorczą.

Kadencja zarządu upływa w maju przyszłego roku. Obecne kierownictwo PKO BP liczy sześć osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu