Dyrektor finansowy Nestle nowym prezesem SAirGroup

BIG Bank GDAŃSKI SA
opublikowano: 16-03-2001, 11:14

ZURICH (Reuters) - Nowym szefem szwajcarskiej grupy lotniczej SAirGroup będzie obecny dyrektor finansowy największego na świecie koncernu spożywczego, szwajcarskiego Nestle, Mario Corti, poinformowała w piątek lotnicza spółka.

W ubiegły piątek SAirGroup podał, że dziewięciu z 10 członków rady nadzorczej grupy złożyło rezygnację. Pięciu odejdzie już w kwietniu tego roku, a pozostali czterej, w tym prezes Eric Honnegger, opuszczą spółkę rok później.

Na początku tygodnia prasa podała, że SAirGroup, właściciel linii lotniczych Swissair, opublikuje 2 kwietnia bardzo słabe wyniki za 2000 rok. W reakcji na te informacje kurs spółki spadł o 14 procent. Później akcjom SAir zaszkodziły też pogłoski o możliwym rozpadzie lub przejęciu grupy.

W piątek jednak kurs grupy wzrósł o niemal siedem procent.

Duże straty przewoźników powiązanych z SAir zmusiły grupę do odstąpienia od ambitnej strategii kupowani udziałów w małych, często deficytowych liniach lotniczych.

SAir jest inwestorem strategicznym w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BIG Bank GDAŃSKI SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dyrektor finansowy Nestle nowym prezesem SAirGroup